• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/yeni.nesil.ekis
ERSAĞ ÜYELİK
iŞ FIRSATI
SEVMEK KORUMAKTIR
BELGELERİMİZ
NEDEN ERSAĞ
ERSAG iŞ FIRSATI
DOĞAL ve BİTKİSEL TEMİZLİK


KİMYASALLARIN ZARARLARI
GIDA TAKVİYESİ
ERSAĞ TÜRKÜSÜ

KİMYASALLARIN ZARARLARI

 

Son dönemlerde kamuoyunda deterjanların doğaya, dolayısıyla insan sağlığına olan zararları merak ve endişeyle tartışılmaktadır.

TEMİZLİK YAPARKEN,
SAĞLİĞİNİZDAN OLMAYINHer yöresi ayrı bir doğa harikası olan cennet misali yurdumuzu kimyasal atıklarla kirlettiğimizin farkındayız ama kirletmemek için bir çaba gösteremiyoruz.Sağlıklı beslenmek adına organik ve taze gıdalar tüketmeye özen gösterdiğimiz günümüzde, maalesef;
Sağlıklı beslenmeye dikkat ettiğimiz kadar, Sağlıklı Temizlik için yeteri kadar dikkat edemiyoruz.

Teknoloji harikası ambalajlarıyla, çamaşır yıkama tozlarından sıvı deterjanlara, çamaşır sularından yumuşatıcılara, bulaşık matiklerden parlatıcılara kadar pek çok kimyasal ürün, market raflarını süslemektedir.

        

Günümüzde yapılan temizlikler, çevreye ve insan sağlığına zarar veren kimyasal ürünlerle yapılmaktadır.Medeniyetin ve İnsanlığın gereği olan, yaşam alanlarımızın temizliğinde ve vücut temizliğinde, b
izlere dayatılan, yaşam tarzımızın olmazsa olmazların arasına sokulan, rengârenk ambalajlarıyla albenisi yüksek kimyasal temizlik ürünlerinin birçoğunun, kanserojen etkiye sahip oldukları, hatta içlerinde sinir sistemi hasarı, cilt hastalıkları, ağız, mide, boğaz hastalılarına sebep olduğu, karaciğer, böbrek ve akciğerlerimize verdiği zararlar,  zaman zaman yazılı ve görsel basında dile getirilmektedir.

          

Kimyasallar vücudumuza soluma, yutma ve temas yoluyla geçmektedir.

K
imyasal deterjanlarla yıkanan çamaşırlar, en büyük organımız olan derimize zarar vermekte, bulaşıkta kullandığımız kimyasallar ise mide ve iç organlarımıza zarar vermektedir.


Evlerimizde kullanmak zorunda kaldığımız petrol türevi kimyasal deterjanların; başta kanser olmak üzere bir çok hastalığa sebep olduğu, alerjik rahatsızlıkları, astım ve cilt hastalıklarını tetiklediği bir gerçektir.Uzmanlar tarafından yapılan bir araştırma sonunda, Sigarada, 4000 (DÖRTBİN) adet zararlı madde varken, Kimyasallarda 55000 (ELLİBEŞBİN) adet zararlı madde olduğu tespit edilmiştir.Prof.Dr. İsmet Dökmeci’in bu konuda yazmış olduğu bir makalede söyledikleri
çok önemlidir.

“İnsan ve diğer canlıların yaşam ortamı olan su, hava ve toprağın endüstriyel teknolojinin gelişmesine paralel olarak çeşitli sentetik maddeler ve diğer toksin atıklarla hızla kirlenmeye yüz tutması daha şimdiden Dünyanın bir çok yöresini yaşanmaz duruma getirmiştir.

Çevreyi koruyucu önlemler almadan gelişi güzel sanayileşen ülkelerde denetimsizlik, düzensiz kentleşme, hızla artan nüfus ya da toplumun eğitimsizliğinden kaynaklanan sorumsuzluk sonucu, sağlıklı yaşamamız için vazgeçilmez bir gereksinim olan doğanın kirlenmesi alabildiğince artmaktadır. Ne gariptir ki insanlar kendilerinin meydana getirdikleri bu manzara karşısında panik içinde çare arayışına girişmekte ve sonuçta faturasını ağır biçimde kendisine ve nesillerine ödetmektedir.”…..

“Son dönemlerde kamuoyunda deterjanların doğaya, dolayısıyla insan sağlığına olan zararları merak ve endişeyle tartışılmaktadır. İhmaller ve sorumsuzluklar sonucu ortaya çıktığına inandığımız çevre kirlenmesi sorunu bugünün insanlarının gelecek nesillerine bırakacağı kötü bir mirastır.”   İfadesi ile konunun nesiller boyu önemini vurgulamaktadır.

Yapılan bilimsel bir araştırmada, kimyasal temizlik ürünü ile yıkanmış 1 çay kaşığının kimyasaldan arınması için 18 litre sıcak suya 30 litre soğuk suya ihtiyaç olduğu tespit edilmiştir.Bizler, henüz farkında olmasak da Amerika ve Avrupa ülkelerinde kimyasalların insan hayatını olumsuz yönde etkilediği yüzlerce araştırmayla ispatlanmış ve bir çok kimyasal ürünün, üretim ve satışı durdurulmuştur.

Kimyasalların zararları anlatılmakla bitmez....Kimyasal deterjanların, sağlığımıza ve çevreye verdiği zararları biliyoruz ama maalesef kullanmaya devam ediyoruz.Kullandığımız, kimyasal bulaşık temizleme ürünleriyle, kendimizi ve en önemlisi çocuklarımızı, yavaş yavaş zehirlediğimizin farkında değiliz.!

TEMİZLERKEN KİRLETMEYELİM,
KULLANIRKEN ZEHİRLENMEYELİM.

HAYATTA EN ÖNEMLİ ŞEY SAĞLIKTIR,
SAĞLIĞIMIZA VE GELECEĞİMİZE SAHİP ÇIKALIM.
SEVMEK KORUMAKTIR..

SEVDİKLERİNİZİN HAYATINI KORUMAK İÇİN ERSAĞ ÜRÜNLERİNİ KULLANIN FARKI FARKEDİN.

YERLİ MALI, YURDUN MALI

HERKES ERSAĞ KULLANMALI..

ERSAĞ VİDEOLARI

VİDEOVİDEO 1

VİDEO 2


MAYIS - HEDİYELERİ
ELMA KOKULU
BULAŞIK SIVISIARGAN YAĞLI
ŞAMPUANSİYAHLAR İÇİN
ÇAMAŞIR
SIVISILEYLAK
KOKULU
DUŞ JELİYAĞ ÇÖZÜCÜ


************
ÜRÜNLERİMİZ