• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/yeni.nesil.ekis
ERSAĞ ÜYELİK
iŞ FIRSATI
SEVMEK KORUMAKTIR
BELGELERİMİZ
NEDEN ERSAĞ
ERSAG iŞ FIRSATI
DOĞAL ve BİTKİSEL TEMİZLİK


KİMYASALLARIN ZARARLARI
GIDA TAKVİYESİ
ERSAĞ TÜRKÜSÜ

KİMYASALLAR

KİMYASALLAR
 
(Lütfen, aşağıdaki açıklamayı sonuna kadar okuyunuz)

Kimyasalların insan sağlığına ve çevreye ne kadar zarar verdiğini zaman zaman görsel basından takip ettiğimiz gibi bilim adamları da her fırsatta dile getirmektedirler. 

Piyasadan aldığımız kimyasal temizlik ürünleri, petrol türevlerinden üretildiği için vücudumuzun temas ettiği bölgelerde bir zar tabakası oluşturmakta ve vücudumuza bir şekilde girerek sağlığımızı tehdit etmektedir. 

Son dönemlerde kamuoyunda deterjanların doğaya, dolayısıyla insan sağlığına olan zararları merak ve endişeyle tartışılmaktadır.

İhmaller ve sorumsuzluklar sonucu ortaya çıktığına inandığımız çevre kirlenmesi sorunu bugünün insanlarının gelecek nesillerine bırakacağı kötü bir mirastır.

Bize dayatılan, olmazsa olmazların arasına sokulan tamamen yabancı menşeyli Deterjanların, Çevre ve insan sağlığına getirdiği riskler nelerdir?

B
u riskleri en aza indirmek için neler yapılabilir? 

Deterjan içerisinde bulunan yüzey-aktif madde dışında önemli oranda (%70-90) bulunan temizleyici, beyazlatıcı, yumuşatıcı, köpürtücü, parlaklık verici ya da antiseptik özellik veren katkı maddelerinin çoğu da yüzey-aktif madde gibi insan organizmasına gıdalardan ve diğer yollardan girdiklerinde dokularda iritasyon sonucu olumsuz etkilere neden olabilmektedir.

Bir çok kanser türünün ise dokuların sürekli iritasyonu sonucu oluşabildiği literatürlerde bildirilmektedir.

Ayrıca akciğer tahribatı, akciğer iltihabı, alerjik reaksiyonlar, santral sinir sistemi, kalp, böbrek ve kan damar rahatsızlıkları, endokrin ve bağışıklık sistemi bozuklukları gibi önemli rahatsızlıkların kaynağı üretimde kullanılan katkı maddeleri ve dolayısı ile deterjanlar olabilmektedir.
 

Çamaşırda, bulaşıkta, vücut ve çevre temizliğinde yaygın olarak kullanılan bu kimyasallar üzerinde, uzun uzun düşünmek zorunda olduğumuzu hatırlatmak istiyoruz.

Her ne kadar vücudumuza giren günlük deterjan miktarı bilinmese de, bunun çok yüksek düzeyde olması güçlü bir olasılıktır.

Temizlik ürünlerinin başlıcaları,  Çamaşır ve Bulaşık deterjanları, Sıvı sabunlar ve Şampuanlardır.

Bu temizlik mamullerinin içerisindeki kimyasallar insan vücudunda karbon yapımızı kırarak veya oksijeni tüketerek tamiri imkânsız hastalıklara yol açmaktadırlar.

Bu temizlik ürünleri vücudumuza dokunmadan gitsin, istiyorsak yapılacak bir şeyler bir göz atalım.

1-Çamaşır makinesinde,
Çamaşırlarınızı 8.000 kg (8 ton) su ile durulamanız gerekir.

2-Bulaşık makinesinde, Bulaşıklarınızı 6.000 kg (6 ton) su ile durulamanız gerekir.

3- Vücut Temizliğinde kullanılan Şampuan veya Duş Jelini 2.000 kg (2 ton veya 250 orta boy kova dolusu) su ile durulanmanız gerekir.

Küçük çocuğu olup da boğaz enfeksiyonu geçirmeden, bademcik problemi yaşamadan çocuğunu büyüten anne-baba var mıdır?

İ
nanın bu işin baş müsebbibi bulaşık deterjanlarıdır.

Sonuç olarak medeniyet gereği olan temizlik işlerimizde kullandığımız deterjanların, çevre kirlenmesi ve özellikle sağlığımız açısından kimyasalların zararlarından korunabilmek için;

Kendi ülkemizde, kendi insanımızla, kendi ürünümüzü daha sağlıklı, daha çevreci ve daha ekonomik olarak, önce Türk milletine daha sonra tüm Dünyaya yayılarak, Kendi gezegenimize sahip çıkmak, amaç ve gayesiyle yola çıkan ERSAĞ, Pamukkale Üniversitesi ve Ege Üniversitesi ARGEFAR Laboratuvarıyla çalışarak Türkiye piyasasına ve evlerimize hızla girerek BİTKİSEL İÇERİKLİ ürettiği Temizlik ve Kozmetik Ürünleriyle Sağlıklı bir Temizlik ve Sağlıklı bir yaşam sunmaktadır.

2002 yılında Denizli'de kurulan ERSAĞ;
Tamamen TÜRK Sermayesi olup, Sağlımızı, Çevremizi ve Sevdiklerimizi kimyasalların zararlarından korumak adına BİTKİSEL İÇERİKLİ ürettiği Temizlik ve Kozmetik Ürünlerini Yurdumuz insanına ulaştırmak, Ülkemizin yer altı ve yer üstü sularını kirletmeden, yarınlarımız dediğimiz çocuklarımıza daha temiz ve onların yaşaya bilecekleri, temiz bir çevre bırakmak için Sağlıklı ve Yaşanabilir bir Dünya Hedeflemektedir.

Çevreci Temizlik ve Kozmetik Ürünleriyle Hayatımıza Sağlık Katan, Yeni Nesil Ürünleriyle Kimyasallardan bizi Arındıran, Organik ve Helal Sertifikası ile TÜRKİYE de TEK.

%100 Ülkemizin Malı olan ürünlerimiz, çevre dostudur.

E R S A Ğ;
BİTKİSEL İçerikli TEMİZLİK ve KOZMETİK Ürünleriyle Kimyasallardan uzak, SAĞLIKLI BİR YAŞAM SUNMAKTADIR. 
ERSAĞ VİDEOLARI

VİDEOVİDEO 1

VİDEO 2


MAYIS - HEDİYELERİ
ELMA KOKULU
BULAŞIK SIVISIARGAN YAĞLI
ŞAMPUANSİYAHLAR İÇİN
ÇAMAŞIR
SIVISILEYLAK
KOKULU
DUŞ JELİYAĞ ÇÖZÜCÜ


************
ÜRÜNLERİMİZ